Novinky z mediciny

Novinky z mediciny

Věková hranice se snižuje?

Podle posledních zpráv uveřejněných v New York Times z 19,4,2016 se v roce 2014 odhadovaná průměrná věková hranice u bílé populace USA snížila z 78.9 /2013/ let na 78.8 let. Zatím co u žen došlo k malému snížení z 81.2 na 81.1 let, u mužů došlo též k malému snížení věkového odhadu,ale ne pod 76.5 let. Příčinou statistického poklesu jsou : předávkování prášků, onemocnění jater a sebevraždy ve věkové hranici od 20 do 55 let a to pro muže a ženy. Tyto čísla jsou dostatečně veliká, aby změnila celkový statistický odhad pro celou etnickou skupinu. U Hispánců a African Americans věková ranice pravidelně stoupá již od roku 2008. Nejvyšší věková hranice v USA je u Hispánských žen /84 let/.

Poznámka: Jestliže máte předepsáno mnoho léků a nejste si jisti, jestli kombinace těchto léků neškodí vašemu zdraví, obraťte se na nás a my s vámi probereme vaše možnosti.

Zánět střevní flory jako příčina tloustnutí?

Lidské tělo žije v harmonické,ale velmi citlivé symbioze s 500 různými bakteriemi které kolonizuijí naše střeva. Podle odhadů žije v našem těle víc než trilion bakterií, které nesou stonásobnou genovou informaci než má naše tělo. Špatné dietní návyky často vedou k zánětlivým stavům celé střevní mikroflory a tím i nesprávné metabolizaci a tuků, cukrů a bílkovin a nedostatečnému vyměšování toxinů z těla. Dieta bohatá na Omega-6 tuky /canola, soybean, a jiné rostlinné oleje/ mají za následek zánětlivé stavy ve střevní floře což může vést k řadě onemocnění jako např. choroby srdce, diabesita, rakovina, ale i deprese a sebevraždy. Na druhé straně potraviny bohaté na Omega-3 tuky /avokado, kokosový olej,olivový olej, ryby apod./ podporují zdravou funkci střevní flory. Historicky byla lidská strava bohatá na Omega 3 tuky,ale v posledním století došlo k obratu a jíme více Omega 6 tuků a tím dochází k nárůstu obezit a jiných s tím spojených nemocí.

Poznámka:Máte li zažívací potíže nebo potíže nadváhou, kontaktujte nás a my s vámi probereme váš jídelníček a doporučíme vám stravu, která může zamezit zánětlivým stavům střevní flory.

 

Středomořská dieta účinná proti osteoporoze.

Na základě 16-ti letého pozorování více než 90 tisíc žen v USA, bylo zjištěno, že ty ženy, které byly na Středomořské dietě bohaté na zeleninu,ovoce, ořechy, hrášek, olivový olej, ryby a celozrnný chléb, měly mimo jiných benefitů jako nižší váha, nízký krevní tlak a cholesterol i zvýšenou kostní densitu a tím i méně kostních zlomenin  ve srovnání se skupinou užívající převážně dietu západní bohatou na cukry, maso a tuky. Zpráva byla uveřejněna 25.3.2016 serverem CNN

Poznámka: PRO-MEDIMA s.r.o  nabízí také výživové poradenství pod lékařským dohledem. Obraťte se na nás pro více informací o nutričním programu.

Meditace chronická bolest zad

Webový sever Spine -Health z 18,1,2016 uvedl že na základě dlouholetých pozorování bylo potvrzeno, že již dvaceti minutová meditace praktikovaná tři dny za sebou signifikantně zlepší chronické bolesti zad. Děje se tak odblokováním receptorů bolesti. Toto je důležitý ne-ninvasivní doplněk rehabilitační nebo medikamentózní léčby, kterou může pacient praktikovat v domácím prostředí.

Poznámka: Máte li tento problém, zeptejte se nás na psychosomatické vyšetření, které nabízíme a krátký kurz meditace, které může doplnit vaší léčbu s mnoha dalšími benefity.